Strona główna » Aktualności » Dlaczego warto prowadzić bloga?

Dlaczego warto prowadzić bloga?

Dlaczego warto prowadzić bloga?

Chcesz założyć własnego bloga, lecz nie wiesz czy warto i jak się za to zabrać? Nie martw się!
Należy pamiętać, że blogowanie, to coś więcej niż pisanie chwytliwych tekstów, na które złapiesz jakąś nieokreśloną liczbę osób. Twój blog powinien być miejscem, w którym wyrażasz swój sposób patrzenia na świat. W końcu to co tam umieszczasz , ma charakter osobliwy. Zanim zdecydujesz się na napisanie posta, musisz jednak dobrze zastanowić się nad tematem jaki masz zamiar poruszyć i rozwinąć. Oczywiście nie obejdzie się bez chwilowych braków pomysłów. Blogowanie uczy nie tylko pisać i przelewać swoje myśli na ,, papier “, czyli wybierania najtrafniejszych stwierdzeń i formułowania sensownych wniosków, lecz także cierpliwości i dyscypliny. Nie wszystko przychodzi od tak, trzeba pamiętać, że na rozwój bloga potrzeba czasu. Jeśli jednak podejmiesz się tego zadania i nie odpuścisz, na pewno się nie rozczarujesz.

Dlaczego dyscypliny? Odpowiedź jest prosta. Gdy jesteś wytrwały w pisaniu, to zaczyna czytać Cię coraz więcej osób, interesują się Tobą i oczekują aktualności na Twoim blogu. Jako, że nie chcesz ich zawieść tak organizujesz czas, by dodawać nowe wpisy w mniej więcej równych odstępach czasu ( oczywiście niezbyt długich). Pamiętaj, że blogowanie może wpłynąć również na życie Twoich czytelników. To właśnie w nich masz osoby , dla których liczy się Twoje zdanie, oraz które mogą mieć podobne poglądy do Twoich. Feedback jaki od nich otrzymujesz pomaga Ci rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego, jakie tematy ich interesują, a przy których tematach brakuje odzewu. Blogi są codziennie odwiedzane przez tysiące ludzi, którzy wielokrotnie poszukują odpowiedzi na swoje pytania. Może niektóre z nich znajdą na Twoim blogu?

Możesz założyć swojego bloga tu i teraz. Jeśli ułatwi Ci to sprawę możesz zacząć tworzyć na gotowych serwisach. Do najpopularniejszych należą : WordPress.com , blox.pl oraz blogspot.com. Z czasem gdy stwierdzisz, że jesteś gotowy skoczyć na głębszą wodę, możesz przerzucić się na własny serwer z własną domeną, co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz również


Nasza oferta
Najnowsze realizacje
Nasze realizacje

Pokażemy Twoje najlepsze strony!
Zadzwoń: 501 146 031
Najnowsze na stronie
Kilka słów o nas

Projektujemy i tworzymy nowoczesne, responsywne oraz zoptymalizowane strony i sklepy internetowe. Oferujemy: strony www Olsztyn, pozycjonowanie stron, strony internetowe Olsztyn, sklepy internetowe Olsztyn, fotografię na potrzeby stron, szablony allegro.

Szybki kontakt

Estymo
tel.: 501 146 031
tel.: 502 243 838
e-mail: biuro@estymo.pl

Copyright (C) estymo.pl Facebook Twitter Mapa strony Polityka prywatności Realizacja: Estymo