Estymo Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » WordPress – system CMS, który polecamy

WordPress – system CMS, który polecamy

Kilka słów o systemie CMS Wordpress

WordPress – system CMS, który polecamy

Wyobraźmy sobie że, kiedyś wszystkie strony tworzyło się na kodach HTML, a gdy chcieliśmy dokonać na nich jakichkolwiek zmian, o pomoc prosiliśmy informatyka. Dziś wszystkie strony, sklepy i portale tworzy się w oparciu o  system zarządzania treścią ( Content Management System). Przykładami takich systemów są m. in. Joomla, Drupal, Magento, WordPress, osCommerce,  ezPublish, VirtuMart  oraz wiele innych. Jednak największą popularnością cieszy się niezawodny WordPress. Dlaczego właśnie on? Nie z powodu reklamowania przez ogólnoświatowe kampanie, lecz dzięki wielkiemu gronu specjalistów, gotowych darmowych rozwiązań (tzw. wtyczek) oraz jego łatwej dostępności i prostoty w obsłudze bez umiejętności kodowania. Zdecydowałeś się na własną stronę internetową ? Będziesz często ją edytował lub dodawał na niej posty ? Jeżeli tak to koniecznie zdecyduj się na tego znakomitego CMSa. WordPress to platforma dzięki której Ty i Twoi pracownicy w łatwy i szybki sposób obsłużycie witrynę internetową. Blisko 20% wszystkich stron w sieci, opartych jest o system WordPress.

Zalety WordPressa

Cóż, można by wymieniać i wymieniać. Zacznijmy od łatwości jego obsługi, na którą składa się przejrzysty i klarowny panel użytkowania. Od samego początku WordPress nie był zbyt skomplikowany w użyciu, a po krótkim zapoznaniu się z jego bocznym menu, nawet mniej ,,techniczni” użytkownicy potrafili się w nim odnaleźć.  Jego autorzy oraz osoby z niego korzystające chwalą się, że instalacja trwa około 5 minut –  ciężko byłoby zaprzeczyć! Wszystkie wymagane czynności zostały tutaj sprowadzone do minimum, a cały proces opisany w przejrzysty sposób.Co do stabilności systemu można powiedzieć, że jest naprawdę godny zaufania. Spotkanie się z błędami w jego kodzie jest naprawdę rzadkie, niemalże graniczy z cudem. Dodawanie treści jest łatwe, szybkie i przyjemnie oraz przypomina pisanie w Wordzie. Jeśli chodzi o publikację, wystarczy umieścić tekst, grafikę lub co sobie zażyczymy w odpowiedniej kategorii . W skrócie mówiąc, osoby które korzystają lub mają zamiar korzystać z tego rozbudowanego CMSa na pewno się na nim nie zawiodą. Gwarantują to jego sumiennie zrealizowane wersje, które zostały wzbogacone o wiele nowych funkcjonalności. Częste udoskonalenia pozwalają mu nadążać nad zmieniającymi się trendami.

Co najlepsze, WordPress jest prowadzony na bazie open source co oznacza, że jest bezpłatny. Możemy cieszyć się jego możliwościami bez żadnych obciążających nas kosztów, co myślę że jest jego bardzo dużym plusem.

Wady tego systemu CMS ?

Zalety WordPressa

WordPress jako najpopularniejszy CMS na świecie ma oczywiście również i swoje wady, można je jednak zminimalizować w dużym stopniu na etapie wdrażania. Bez instalacji dodatkowych wtyczek zabezpieczających fakt,  możemy czuć zagrożenie przed czyhającymi na nas hackerami. Ale spójrzmy na to z tej strony, że WordPress jest tworzony przez lata i ciągle zbiera zwrotne informacje na temat bezpieczeństwa, wszelkie niegodności są sprawdzanie oraz naprawiane na bieżąco.

Wnioskując, rozbudowaną stronę opartą o tego CMS’a da się stworzyć bez żadnych problemów, kwestią jest tylko to jakie ktoś ma do tego podejście. Korzystając tylko z kilku podstawowych wtyczek i traktując go jako samą bazę, można  już tworzyć rozbudowane serwisy, które odnajdą swoje miejsce w sieci internetowej . Ma mnóstwo cech, które stawiają go w lepszej pozycji niż inne dostępne na rynku rozwiązania. Potrzeba jednak trochę czasu na praktykę w jego operowaniu, aby w pełni zrozumieć sposób działania i właściwie wykorzystać jego możliwości.

Twoja obecna strona nie spełnia Twoich wymagań? Przeczytaj o naszej ofercie Stron Internetowych opartych o system CMS WordPress.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę