Strony internetowe
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Utwory muzyczne w tle strony Internetowej

Utwory muzyczne w tle strony Internetowej

Muzyka pobudza, muzyka leczy, muzyka łączy ludzi

Utwory muzyczne w tle strony Internetowej

Często podczas pracy czy innych obowiązków lubię posłuchać muzyki. Ale czy umieszczanie jakiegoś utworu na stronie internetowej to dobry pomysł? Zapewne na stronie zespołu muzycznego jest jeszcze do przyjęcia, natomiast na ciekawym blogu, czy witrynie medycyny estetycznej już nie.

Niemodne i nieużyteczne

Moda na strony internetowe z podkładem muzycznym to lata dziewięćdziesiąte. Wtedy powstawały pierwsze strony www w naszym kraju. W tamtych czasach nikogo nie dziwił fakt, że coś tam w tle gra, powiem więcej, że było to pozytywne zjawisko i większości się podobało. Obecnie serwowanie użytkownikowi muzyki z automatu nie tylko wyszło z mody, ale zwyczajnie przeszkadza i szkodzi. Dodatkowo taki proceder jest sprzeczny ze standardami W3C i ma negatywny wpływ na UX oraz dostępność witryny. Wraz z rozwijającą się technologią oczekiwania użytkownika rosną. Chce mieć kontrolę nad tym co czyta i ogląda. Nie lubi, gdy jest atakowany dookoła autoodtwarzającymi się filmami, reklamami lub muzyką. Jeśli nawet znalazłby na danej stronie interesujące treści, to nie będzie ich szukał, a zwyczajnie od razu wyłączy atakujący go hałas. Wyobraźmy sobie osobę z dysfunkcją wzroku, która korzysta z programu głosowego i odwiedza stronę, gdzie odtwarza się inny dźwięk. Zupełnie nie zrozumie o co tu chodzi, mało tego, będzie problem żeby ten zapętlający się dźwięk wyłączyć.

Dobry gust i przyjemna praca

Wiadomo że o gustach się nie dyskutuje i właśnie dlatego nie warto wrzucać na stronę czegoś co Tobie się podoba. Jeśli już chcesz to zrobić to wrzuć linka, napisz o tym. Jak ktoś będzie zainteresowany to z pewnością zajrzy. W innym przypadku każdy, komu nie przypadnie dany utwór do gustu, zwyczajnie opuści Twoją stronę. Lubisz pracować w ciszy? Pracujesz czasem wieczorem lub w nocy? I nagle otwierasz stronę www i hałas budzi dzieci, albo tak się przestraszyłeś, że wylała Ci się kawa. I Co? Zdenerwowany wyłączasz to i kończy się przyjemna praca. Jak ktoś chce posłuchać muzyki w czasie pracy, to włączy sobie np. Spotify i wybierze to co lubi. Po co przeszkadzać, to naprawdę nikomu nie służy.

Strona wolno się ładuje

Wiele czynników wpływa na szybkość ładowania strony internetowej, a jednym z nich są pliki graficzne i multimedialnie ,a przede wszystkim ich waga. Pliki multimedialnie zwykle ważą dużo. Umieszczanie muzyki, czy reklamy spowolni stronę. Jeśli użytkownik zbyt długo będzie czekał, to zwyczajnie się znudzi i wyłączy Twoją www. Pamiętaj, że możesz w ten sposób stracić potencjalnego klienta.

Jeśli zależy Ci na odwiedzających Twojego bloga, lub nie chcesz tracić klientów to nie zamieszczaj autoodtwarzania na własnej witrynie. Chcesz wstawić film itp. to pozwól aby użytkownik sam mógł decydować, czy chce go obejrzeć lub posłuchać.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę