Strony internetowe
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Nowości w Prestashop 1.7

Nowości w Prestashop 1.7

Informacje dotyczące nowej odsłony platformy sprzedażowej

Nowości w Prestashop 1.7

Prestashop to jedno z solidniejszych i bardzo popularnych oprogramowań istniejących w branży zarządzającej sklepami internetowymi. Już od dłuższego czasu zespół twórców koncentrował się na pracy w celu stworzenia nowej wersji.  W procesie tym pomagała społeczność użytkowników sklepów, dzięki której otrzymano wymagane efekty. Wersja Prestashop 1.7 jest już możliwa do pobrania.

Na co możesz liczyć aktualizując swój sklep do Prestashop 1.7.x?

Jedną z nowości jest projektowanie strony produktowej – możemy dodawać produkty do katalogu jeszcze szybciej i bardziej komfortowo niż dotychczas. Uaktualnione skróty czy interfejs pozwala nam na dodawanie produktów do oferty w taki sposób jaki chcemy. Kolejną atrakcyjną rzeczą jest Starter Theme – szablon, który dzięki swoim funkcjom jest idealną podstawą do tworzenia szablonów w oparciu o gotowe wzorce. Posiada uproszczony kod JavaScript, który moim zdaniem wydaje się lepszy niż jego poprzednia wersja.

Prestashop 1.7.x posiada teraz zakładkę, w której umieszczone są wszystkie moduły przypisane dla konkretnego sklepu. W ten sposób użytkownicy będą mogli cieszyć się uproszczonym sposobem dodawania własnych dodatków! Co więcej, została uproszczona nawigacja, dodane zostały nowe szablony, warto też wspomnieć o Symfony i zgodności z PHP 7. Wszystko to po to, by lepiej korzystało nam się z nowej wersji Prestashop.

Co zrobić by uaktualnić swoją wersję sklepu internetowego?

Panel w prestashop

Nie wymaga to dużo czasu, możemy to zrobić za pośrednictwem jednego kliknięcia w panelu administracyjnym. Przed dokonaniem zmian koniecznie należy zrobić kopię bazy danych i wszystkich plików z serwera FTP. Osobiście polecam moduł 1-Click Upgrade, który umożliwia przeprowadzenie aktualizacji do najnowszej wersji jak i do wersji a rchiwalnych. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wszystkie szablony nie zgodne z wersją 1.7.x nie będą funkcjonować poprawnie.

Czy jest to konieczne ?

Możemy zostać przy starej wersji lecz musimy pogodzić się z faktem, że po pewnym czasie starsze wersje przestaną być aktualizowane. Dlatego najlepiej jest przeprowadzać ulepszenia oprogramowania co taki czas, jaki jest to możliwe. Należy jednak też pamiętać, że większość szablonów została napisana pod starszą wersję Prestashop.

Chciałbyś aby Twój sklep był oparty o system PrestaShop? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nowoczesnych sklepów internetowych PrestaShop.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę