Estymo kosmiczne strony
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Kreator stron www – czy warto z niego korzystać?

Kreator stron www – czy warto z niego korzystać?

Czy na pewno warto korzystać z tego narzędzia

Kreator stron www – czy warto z niego korzystać?

Obecnie bardzo popularne stały się kreatory stron www. Dzięki niemu w łatwy, niewymagający zupełnie żadnej wiedzy o kodach HTML i grafice sposób, można stworzyć własną stronę internetową. Jednak czy takie gotowe rozwiązanie jest lepsze niż profesjonalna, szyta na miarę strona internetowa, przygotowana przez kompetentnego webmastera?

Kreator stron www – cóż to takiego?

Jest to system oprogramowania, który umożliwia stworzenie strony internetowej. Budowa witryny dokonuje się bardzo łatwo, za pomocą panelu w Internecie, gdzie do edycji wykorzystuje się metodę drag and drop (przeciągnij i upuść). Oprogramowanie pozwala na wybranie dostępnego układu grafiki, koloru czcionki, umieszczania i edytowania treści. Za pomocą naszych ustawień kreator sam napisze kod i go wdroży. Świetne rozwiązanie powiecie, ale czy na pewno?

Indywidualny projekt – czy możliwy w kreatorze?

Jak sama nazwa wskazuje kreator stron www tworzy strony internetowe. Jednak wbrew pozorom na indywidualny projekt nie ma szans. Dlaczego? Dlatego, że mamy tu do wyboru gotowe układy szablonów. Nie ma możliwości umieszczenia treści czy obrazu w innym miejscu, niż pozwala na to układ. Na takie zmiany możemy sobie pozwolić jeśli strona internetowa jest zbudowana od początku do końca przez webmastera. Nie możemy dodać sobie również nowatorskich funkcjonalności, oczywiście oprócz tych, na które pozwala oprogramowanie.

Minusy stron budowanych w kreatorach

Profesjonalną stronę internetową możemy cały czas udoskonalać, zmienić całkowicie wygląd, funkcjonalności, zupełnie ją przebudować. Natomiast te zbudowane w kreatorze, raz wybrane, pozostają bez zmian, są nieedytowalne. Nie mamy tutaj dostępu do bazy danych, serwera ani plików. Jeśli nawet taka zmiana będzie możliwa wiąże się z kosztami. Aby zabezpieczyć witrynę z kreatora, przechowuje się dwie jej wersje. Jedną w HTML a drugą czytelną wyłącznie dla potrzeb kreatora.  Czasem kod HTML w ogóle nie jest używany a cała treść pobiera się w Javascript. Takie rozwiązanie ma kilka zasadniczych wad. Jest dużym obciążeniem dla strony, co powoduje wolne jej ładowanie. Nie jest ona atrakcyjna dla wyszukiwarki i raczej nie osiągnie wysokich wyników pozycjonowania. Często także posiada znaczne ubytki w kodzie, a wtedy cieszą się hakerzy. Ogromne trudności sprawia przeniesienie takiej strony na inny serwer. Jeśli strona została stworzona na danym oprogramowaniu to jej działanie jest kompatybilne tylko z ustawieniami w danym kreatorze i jedyne wyjście to postawienie strony od nowa. To utrudnia sprawę jeśli jest bogata w treści. Twórcy kreatorów bardzo komplikują przeniesienie stron i często zostajemy, bo, będzie to nas kosztowało dużo pracy, albo koszty finansowe są zbyt wysokie.

Nie jest też prawdą, że koszty posiadania witryny na kreatorze są niewielkie. Jeśli jest darmowa, musimy mieć świadomość, że zaskoczy nas ilość okienek reklamowych. Natomiast tam gdzie ich nie będzie zostaniemy obciążeni abonamentem, który w czasie może przewyższyć koszt budowy Profesjonalnej strony internetowej. Moim zdaniem to tanie i łatwe rozwiązanie jest pozorne. Czasem trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw i wybrać to najlepsze.

W naszej ofercie znajdziesz możliwość stworzenia profesjonalnej i funkcjonalnej strony internetowej. To mały krok dla Ciebie a wielki skok dla Twojej firmy. Tworzenie stron internetowych – to nasza specjalność i pasja.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę