Kosmiczne strony
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Etapy budowy strony internetowej

Etapy budowy strony internetowej

W jaki sposób budujemy strony

Etapy budowy strony internetowej

Chciałbym tu omówić etapy budowy strony internetowej, która nasza firma stosuje od lat. Aby powstała naprawdę wartościowa strona trzeba przerobić te podpunkty krok po kroku. Wyłącznie dobra współpraca z Klientem spowoduje to, że strona będzie wyglądała atrakcyjnie, była wartościowa merytorycznie i odpowiednio skonstruowana pod kątem pozycjonowania. Nasze zasady są niezmienne lecz każdy Klient ma inne podejście do tego tematu. Staramy się robić jak najlepsze strony dlatego omawiamy każdy punkt i staramy się pomóc w doborze najlepszego rozwiązania. Poniżej omówię najważniejsze punkty w etapie prac nad stroną internetową.

1. Analiza potrzeb i dobór  odpowiednich fraz do pozycjonowania

Na tym etapie poznajemy potrzeby Klienta. Czego ma dotyczyć strona, jaka jest tematyka, jakie mają być podstrony i ogólnie co maja zawierać. Omawiamy poszczególne zaawansowane rozwiązania. Określamy rozległość serwisu, czy oferta będzie zawierać 10 produktów czy 1000. Ile strona ma posiadać wersji językowych, czy Klient posiada logotyp czy trzeba go wykonać. Omawiana jest też kwestia serwera i domeny. Czy strona ma być uzupełniona przez nas czy Klient zrobi to we własnym zakresie. Te informacje pozwalają na wycenię całego projekt. Kolejnym podpunktem “analizy potrzeb i doboru fraz kluczowych” jest określenie grupy odbiorców i ustalenie fraz kluczowych pod, które ma być rozpisana strona. Jest to bardzo ważny etap budowy strony ponieważ określa nam na co mamy zwrócić uwagę przy tworzeniu tej strony. Te informacje wykorzystujemy już przy pracach nad projektem graficznym. W raz z Klientem ustalamy frazy kluczowe i badamy je pod katem ilości wyszukiwań w Google. Ustalamy czy frazy mają być lokalne czy ogólnopolskie. Doradzamy w wyborze najbardziej optymalnych wyrażeń. Tak aby strona mogła osiągnąć zamierzony cel. Analizujemy strony internetowe konkurencji i przedstawiamy Klientowi drogi, które wybrała konkurencja. Nie zawsze największa ilość wyszukiwania danej frazy jest najlepszym rozwiązaniem dla nowej strony. Często mamy do czynienia z frazami, które gwarantują w 100% zainteresowanie Klienta i dają zysk, pomimo tego, że są nie tak często wyszukiwane.

2. Projekt graficzny strony.

Drugim etapem jest projekt graficzny. Projekt graficzny to nic innego jak statyczny obraz przedstawiający wygląd witryny. Pozwala on na precyzyjne określenie rozmieszczenia poszczególnych elementów, zaakcentowanie fraz kluczowych, dobór odpowiednich zdjęć. Klient ma pełny wgląd w prace i dopiero po akceptacji projektu graficznego przystępujemy do pracy. Czas realizacji całego projektu często zależy od tego etapu prac. O gustach się nie dyskutuje i albo trafimy z naszym pomysłem albo pracujemy nad kolejnym projektem graficznym strony.Bardzo pomocne w tym etapie jest określenie upodobań Klienta. Dobór kolorystyki, układ strony i ułożenie poszczególnych modułów. Pomocne jest gdy Klient określi nam strony, które przypadły mu do gustu. Niekiedy jednak mamy wolną rękę w projekcie graficznym i takie strony, wydaje mi się, wyglądają najkorzystniej. Projektujemy nowoczesne strony internetowe zgodnie z obecnymi trendami.  Zaprojektowana strona musi zachęcić odwiedzającego to zapoznania się z treścią witryny. Zapaść w pamięć poprzez nietuzinkowe rozwiązania graficzne. Przekazać na wstępie, że mamy tu do czynienia z firmą, która dba o swój wizerunek. Prosta nawigacja i łatwo zauważalna na wstępie informacja z jakiego typu ofertą mamy do czynienia. W projekcie umieszczamy w odpowiednim miejscu wcześniej ustalone frazy kluczowe. Mamy akceptację a wiec należy przejść do kolejnego etapu prac.

3. Rozpisanie strony do kodu HTML, CSS i JS.

Kod HTML strony

Tutaj zamykamy się w naszym biurze i rozpisujemy grafikę do kodu HTML,  CSS i JS. Etap ten polega na rozpisaniu projektu graficznego do kodu, który będzie zrozumiały dla przeglądarek. Jest on odpowiedzialny za wyświetlanie strony w prawidłowy sposób we wszystkich przeglądarkach internetowych. Grafika dzielona jest na poszczególne moduły i wdrażana w kod HTML natomiast sposób wyświetlania, umiejscowienie określana jest w jednym pliku CSS. Jak największa ilość elementów graficznym zastępowana jest  kodem CSS. Powoduje to szybkie ładowanie strony i powoduje, że strona jest przyjazna użytkownikowi. Tak naprawdę z projektu graficznego pozostają wyłącznie zdjęcia i logo firmy z którą mamy przyjemność współpracować. Reszta strony do znaczniki HTML opisane w arkuszu stylów CSS. Kolejne elementy wymagające obsługi skryptów JS są odpowiednio uruchamiane. Coraz więcej funkcjonalności opisywanych jest w pliku CSS ale niektóre elementy wymagają obsługi javascript. Dokładamy wszelkich starań by ograniczyć do minimum te pliki co powoduje szybsze działanie stron internetowych i gwarantuje to, że strona otrzyma wysokie oceny w Google.

4. Wdrożeniu systemu CMS strony.

Mamy już rozpisaną stronę www, strona jest interaktywna, działają praktycznie wszystkie funkcjonalności witryny. W tym etapie wprowadzamy system do zarządzania treścią, tak aby Klient był wstanie samodzielnie bez znajomości kodu, rozwijać swoją stronę. Tworzyć nowe podstrony, kategorie, tworzyć galerie, wgrywać filmy i wzbogacać stronę www wszelkimi multimediami. Uruchamiamy stronę na serwerze testowym i uzupełniamy ją treścią, zdjęciami. Podczepiamy ostatnie funkcjonalności, optymalizujemy całość pod kątem pozycjonowania i testujemy prędkość wyświetlania się strony. Przeprowadzamy testy wyświetlania się strony w różnych przeglądarkach i w różnych rozdzielczościach. Tak aby strona wyświetlała się prawidłowo na wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach. Testujemy stronę na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. Piszemy kod php i łączymy treść strony internetowej z bazą danych. Cała treść witryny zapisana jest w bazie danych i wyświetlana przez system CMS. Dzięki temu rozwiązaniu administrator strony może dowolnie modyfikować treść, która publikowana jest na stronie. Po przeprowadzeniu testów, wprowadzeniu materiałów dostarczonych przez Klienta przedstawiamy ukończoną stronę Klientowi. Wprowadzamy ewentualne zmiany aż do ostatecznej akceptacji projektu.

5. Uruchomienie strony na serwerze Klienta

Uruchomienie strony

Po ostatecznej akceptacji Klienta wszystkich funkcjonalności strony, publikujemy witrynę na serwerze Klienta. Udostępniamy stronę w internecie. Doradzamy w wyborze optymalnego hostingu oraz pomagamy w doborze odpowiedniej domeny. Przekazujemy dostęp do panelu administracyjnego. Uruchamiamy szybkie indeksowanie strony, podczepiamy  Google Analytics, dzięki temu Klient ma bardzo szczegółowe informacje o osobach przeglądających jego stronę internetową. Łączymy witrynę z Facebookiem czy Twitterem tak aby łączyła wszystkie elementy firmy czy produktu, które są publikowane w internecie.

6. Wsparcie techniczne

Jednym z ostatnich elementów jest wsparcie techniczne w zakresie funkcjonowania strony w internecie. Nagrywamy filmy instruktażowe pokazujące krok po kroku obsługę strony internetowej. Tak by nasi Klienci mogli w przyjemny sposób samodzielnie rozbudowywać swoją stronę. W każdej chwili można zajrzeć do instruktażu i zobaczyć jak to trzeba prawidłowo wykonać. Przeprowadzamy szkolenia z zakresu obsługi strony, analizy SEO artykułów. Podpowiadamy co warto robić a czego unikać jeśli chodzi o kwestię związaną z pozycjonowaniem. Doradzamy na temat stosowanych grafik tak aby strona cieszyła się jak najlepszą opinia użytkowników i robotów Google. Służymy wsparciem telefonicznym lub poprzez drogę poczty elektronicznej. Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości naszych Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą tworzenia stron internetowych oraz pozycjonowania stron www. Gwarantujemy współpracę w miłej atmosferze oraz usługi na najwyższym poziomie.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę