Kosmiczne strony
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Atrakcyjne teksty na stronie internetowej

Atrakcyjne teksty na stronie internetowej

Jak pracować nad treścią strony

Atrakcyjne teksty na stronie internetowej

Strona internetowa jest jednym z najważniejszych elementów służących do komunikacji z Klientem. Warto zadbać o atrakcyjną treść tak aby strona www była dopracowana pod tym względem. Stworzenie odpowiedniej treści wcale nie jest tak prostą sprawą. Należy się kierować kilkoma wytycznymi, które ułatwią nam te zadanie. Opisze w tym artykule jak powinny wyglądać teksty tak aby były interesujące dla odbiorców oraz wartościowe pod kątem pozycjonowania strony internetowej. Czego należy unikać a o czym należy pamiętać, dowiesz się czytając ten artykuł.

Nagłówki które dzielą nam treść na segmenty

Bardzo ważnym elementem atrakcyjnej treści są nagłówki. Dzielą nam tekst na poszczególne segmenty i zwracają uwagę czytelnika na poszczególne wątki. Stosowanie nagłówków pozwala na szybsze zapoznanie się z treścią, która nas interesuje. Idealnym rozwiązaniem jest umieszc zenie w nagłówku frazy kluczowej, należy pamiętać o zachowaniu rozsądku w stosowaniu fraz kluczowych w nagłówkach. Nagłówek musi do czegoś służyć, nie wolno stosować nagłówków wyłącznie po to aby umieścić w nim frazę kluczową. Zasada jest bardzo prosta, stosujemy nagłówek a następnie rozwijamy tekst umieszczony w nagłówku powyżej.

Ilość słów w artykule

Tutaj musimy znaleźć złoty środek. Tekst nie powinien być zbyt obszerny bo nikt nie będzie tracić czasu na brnięcie poprzez morze słów. Nie wolno lać wody i na siłę wydłużać tekst. Musimy jednak zadbać o to aby tekst nie był zbyt lakoniczny. Przyjmijmy, że tekst na naszej stronie internetowej składać się będzie z minimum 200 słów. Dobrym przykładem są tutaj sklepy internetowe gdzie opis artykułu podzielony jest na dwie części. Pierwsza część od razu dostępna dla Klienta jest krótkim opisem produktu, który zawiera najważniejsze informacje. Druga część natomiast położona jest poniżej i zawiera szczegółowy opis produktu podzielonego na nagłówki. Ilość fraz kluczowych i ich położenie również ma znaczenie na wartość artykułu pod kątem pozycjonowania. Starajmy umieścić frazę kluczową na początku tekstu. Ważne aby było to jak najbardziej naturalne. Nie wolno przesadzać z ilością fraz kluczowych, ich ilość uzależniona jest od ilości słów zawartych w artykule. Przyjmijmy, że umieszczamy w naszej treści maksymalnie 2-3 razy jedną frazę kluczową.

Ortografia i interpunkcja

Treść zawierająca błędy ortograficzne wygląda nieprofesjonalnie i może zniechęcić. Porównałbym to do wybrania się na spotkanie z Klientem w brudnym ubraniu. Pomoże nam w tym przeglądarka Firefox podkreślając wyrazy zawierające błędy ortograficzne. Warto też pisać artykuł w Wordzie, który sprawdzi nam artykuł pod kątem ortografii i interpunkcji. Zadania powinny być krótkie i przez to bardziej zrozumiałe. Należy wystrzegać się powtórzeń pomocne tu będą słowniki dostępne w internecie. Przed publikacją artykułu należy go jeszcze raz przeczytać i pozbyć się wszelkiego rodzaju błędów i powtórzeń.

Boldowanie i kursywy w treści naszego artykułu

Warto wzbogacać naszą treść poprzez boldowanie i stosowanie kursywy. Wyróżni to istotne elementy w naszym tekście i sprawi, że nie będzie on tak monotonny. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kursywy czy pogrubienie fragmentu treści zawierającej naszą frazę kluczową. Powinniśmy wystrzegać się wyróżnianiu całych fragmentów treści poprzez boldowanie kilku zdań.

Wzbogacanie treści poprzez multimedia

Jeden obraz to 1000 słów. Pamiętając o tym powinniśmy wzbogacić nasze teksty w obrazy lub dodając film. Odpowiednio nazwany obraz oraz opis alternatywny również wzbogaci całość pod względem pozycjonowania strony internetowej. Obrazy związane z tekstem znacznie podniosą poziom atrakcyjności naszej podstrony i zachęcą potencjalnego Klienta do zapoznania się z treścią artykułu. Warto dodać frazę kluczową w opisie alternatywnym zdjęcia, które publikujemy z naszą treścią.

Oryginalna treść

Ostatnim elementem, który tu zostanie wymieniony ale chyba najważniejszym jest oryginalna treść. Absolutnie nie wolno kopiować tekstów z innych stron internetowych. Może to wiązać się z konsekwencjami prawnymi. Kopiowanie treści to także dyskwalifikacja w pozycjonowaniu. Google karze strony, które zwierają nie oryginalne teksty. Strony takie są kopia innych i zaśmiecają internet. Takie strony są surowo karane.

Jeśli zainteresowało Cię zagadnienie atrakcyjnych treści na potrzeby strony internetowej koniecznie zajrzyj na stronę Pisanie treści Copywriting. Skuteczne teksty, które sprzedają i mają wpływ na Twoje miejsce w wynikach wyszukiwania.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę