Strona główna » Realizacje » E-Kompetencje

Realizacja serwisu internetowego E-Kompetencje dla ZDZ w Olsztynie

E-Kompetencje - Estymo Olsztyn
Realizacja Estymo - E-Kompetencje
Stworzyliśmy stronę www na potrzeby projektu E-Kompetencje organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie w partnerstwie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego Zielona Góra. Projekt ma na celu „ucyfrowienie” życia mieszkańców gmin objętych działaniami poprzez umożliwienie im nabycia i udoskonalenia e-kompetencji w ramach darmowych szkoleń, pogadanek i warsztatów. Obejmuje trzy województwa.

Opis realizacji strony www E-kompetencje

Na potrzeby tej rozbudowanej strony www został wdrożony w życie system pozwalający na wyszukiwanie najbliższych zamieszkania E-klubów, w których użytkownicy mogą brać czynny udział w szkoleniach czy darmowych warsztatach. Użytkownik wpisuje swój adres a system wyszukuje dane lokalizacje w zależności od wybranego zakresu kilometrów. System od razu generuje trasę dojazdu, przybliżony czas podróży czy rodzaj transportu. Całość jest sprzężona z Google Maps i pozwala na bardzo precyzyjne wyszukiwanie najbliżej położonych E-klubów. Administrator w panelu administracyjnym strony www przydziela adres danemu punktowi wpisując jego dokładny adres. System podpowiada adres za równo administratorowi strony internetowej jak i użytkownikowi, nie trzeba wpisywać całego adresu lecz po wpisaniu początku system podpowiada cały adres osobie przeglądającej stronę www. Gwarantuje to precyzyjne wyniki wyszukiwania. Dodatkowym elementem jest tutaj możliwość wybrania ilości wyników dzięki czemu całość jest bardziej czytelna.

Cała strona www jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Zgodnie z zaleceniami umieściliśmy moduły pozwalające na powiększenie czcionki, czy zmianę strony internetowej na bardzo kontrastową. System zapamiętuje wybór użytkownika i wyświetla całą stronę www czy forum w zależności od wcześniejszego wyboru. Moduł ten pozwala na dotarcie z projektem do szerszej liczby osób, włącza również osoby niedowidzące.

Kolejnym elementem na który wdrożyliśmy przy budowie tej strony www to system użytkowników. Administrator przydziela wybranym osobom możliwość publikacji swoich artykułów. Dany użytkownik może publikować treści wyłącznie w kategorii przydzielonej przez “głównego administratora”. Jest to bezpieczne rozwiązanie a także ułatwia pracę administratorom ponieważ nie w tym przypadku nie są w stanie się pomylić i dodać aktualność czy termin spotkania w nie swojej grupie, co wiązałoby się z niepotrzebnym zamieszaniem i dezinformacją użytkowników projektu.

Wdrożyliśmy na potrzeby tego projektu dwa rodzaje wyszukiwania treści. jedna wyszukiwarka obejmuje całą treść strony internetowej, druga natomiast umożliwia przeszukiwanie wyłącznie jednego działu z materiałami szkoleniowymi. Zabieg ten ma na celu sprecyzowanie wyników wyszukiwania materiałów zawartych na tej stronie internetowej.

Bardzo istotnym modułem wykorzystanym przy budowie tej strony www jest system umożliwiający publikacje terminów spotkań danych E-klubów. System porządkuje te terminy i wyświetla na samym początku spotkania, które maja datę najbliższą obecnej. Spotkania, które miały już miejsce nie są wyświetlanie, moduł ten pozwala na łatwe śledzenie najbliższych spotkań. Nie użyliśmy tutaj kalendarza, który zmuszałby do użycia zbędnego kodu JavaScript i  CSS. Dzięki rozsądnemu używaniu tych elementów strona znacznie szybciej się ładuje i dzięki temu osiąga znaczne lepsze wyniki w testach prędkości ładowania się strony internetowej. Szybie ładowanie strony to wygoda użytkowników oraz lepsze wyniki pozycjonowania strony.

Estymo – strony www Olsztyn, wdrożyło również forum, gdzie zarejestrowani użytkownicy projektu E-kompetencje mogą wymieniać informacje, zadawać pytania czy dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Forum pozwala na budowanie całej społeczności w około projektu realizowanego przez ZDZ Olsztyn z partnerstwem ZDZ Zielona Góra.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem E-kompetencje i brania czynnego udziału w szkoleniach czy warsztatach. Jesteśmy pewni, że stworzona przez nas strona www pozwoli na swobodny rozwój tego ciekawego projektu.

Galeria strony internetowej E-kompetencje

Zakres realizacji:
  • Projekt graficzny
  • Rozpisanie projektu do kodu HTML i CSS
  • Wdrożenie systemu CMS
  • Optymalizacja pod kątem pozycjonowania
  • Szkolenia
  • Wsparcie techniczne
Nasza oferta
Najnowsze aktualności
Adoble Ilustrator Ajax Arkusze CSS Kod HTML Kod jquery PHP 5 Adoble Photoshop Responsive web design Wordpress
Zobacz także inne nasze realizacje
Pokażemy Twoje najlepsze strony!
Zadzwoń: 501 146 031
Najnowsze na stronie
Kilka słów o nas

Projektujemy i tworzymy nowoczesne, responsywne oraz zoptymalizowane strony i sklepy internetowe. Oferujemy: strony www Olsztyn, pozycjonowanie stron, strony internetowe Olsztyn, sklepy internetowe Olsztyn, fotografię na potrzeby stron, szablony allegro.

Szybki kontakt

Estymo
tel.: 501 146 031
tel.: 502 243 838
e-mail: biuro@estymo.pl

Copyright (C) estymo.pl Facebook Twitter Mapa strony Polityka prywatności Realizacja: Estymo