Estymo Olsztyn
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe

Obecnie strony responsywne są koniecznością

Responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe to znaczy takie, które dostosowują swój wygląd do rozdzielczości ekranu urządzenia na jakim są wyświetlane. Obecnie strony responsywne, mobilne są koniecznością jeżeli chcesz uzyskać  wyższą pozycję w Google oraz zwiększyć ruch na stronie o ponad 50 %.

Co to jest RWD?

RWD (Responsive Web Design) zapoczątkował Ethan Marcotte. Pokazał w jaki sposób można wykorzystać „elastyczność” sieci do projektowania stron na tabletach, komputerach i smartfonach. Do tworzenia stron zgodnie z jego pomysłem stosuje się dostępne technologie, które wraz z rozwojem techniki oraz internetu, ciągle są ulepszane. Dzięki RWD nie trzeba już tworzyć kilku wersji dla tej samej strony na poszczególne urządzenia. Zastosowanie niniejszej technologii pozwala cieszyć się jedną stroną, która automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości okna danego urządzenia. Oglądając witrynę na panoramicznym monitorze zobaczysz, że wykorzystuje ona całą szerokość ekranu, na wyświetlaczu o mniejszej rozdzielczości treści ułożą się tak, aby nic nie zostało obcięte.

Czy posiadanie strony RWD jest korzystne?

Biorąc pod uwagę, że obecni internauci posługują się głównie smartfonami, a liczba ich ciągle rośnie, to chyba bardzo dobry powód by taką stronę posiadać. Po pierwsze to wygodne, aby móc oglądać daną witrynę na telefonie i w każdej lokalizacji. Po drugie, większość wyszukiwań informacji i transakcji wykonuje się dziś właśnie na smatfonach. Nie posiadając responsywnej strony możesz stracić ponad 50 % odwiedzin i potencjalnych klientów. Jeśli Twoja strona jest nowa i atrakcyjna wizualnie, możesz ją zmodyfikować dołączając RWD. Jeśli serwis jest starszy (3 – 4) lata, lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie go od nowa.

Wpływ RWD na pozycjonowanie

Wpływ RWD na pozycjonowanie

Google bardzo lubi strony w technologii Responsive Web Design. W 2015 roku wprowadziło algorytm dla mobile page. Dzięki temu właściciele mobilnych stron mogą cieszyć się dobrymi pozycjami w wyszukiwarce. Jeśli Twoja strona źle, lub w ogóle nie wyświetla się na urządzeniu mobilnym, nie masz co liczyć na efekty w pozycjonowaniu. Google nie dopuści by pojawiła się w to 10. Aby sprawdzić poprawność wyświetlania swojej strony dla urządzeń mobilnych skorzystaj z adresu https://search.google.com/test/mobile-friendly. W Google Analytics możesz zobaczyć jaki ruch generowany jest przez użytkowników smartfonów czy tabletów. Algorytmy ulegają zmianom ok 500 razy rocznie, więc nie jest łatwo. Pamiętaj, że obecnie strona internetowa to bardzo ważne źródło dochodu, aktualizuj ją i rozwijaj. Dbaj o pozycje i nie daj się konkurencji.

Projektujemy i realizujemy responsywne strony internetowe spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Zapoznaj się z naszą ofertą.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej reklamy w interneciePokażemy Twoje najlepsze strony

Bezpłatna wycena

501 146 031 502 243 838
Facebook Twitter Kontakt

Skontaktuj się z nami

Strony internetowe Ostróda Strony internetowe Morąg Strony internetowe Szczytno Strony internetowe Iława
Na stronie
Oferta
Najnowsze na stronie
Wyjście
Przewiń na górę