Strona główna » Realizacje » EU Culture Challenge

Realizacja serwisu www EU Culture Challenge

EU Culture Challenge - Estymo Olsztyn
Realizacja Estymo - EU Culture Challenge
Przedstawiamy realizacje projektu przygotowanego specjalnie z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w 2018 roku. Dziedzictwo kulturowe kształtuje nasze codzienne życie i naszą tożsamość. Unia Europejska ogłosiła rok 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. W całej Unii odbędzie się szereg inicjatyw, wydarzeń, festiwali i koncertów. Strona internetowa euculturechallenge.pl przedstawia prace młodych twórców opowiadających o różnych aspektach naszego dziedzictwa kulturowego.

Realizacja serwisu internetowego – euculturechallenge.pl

Witryna internetowa euculturechallenge.pl skierowana jest głównie do młodych ludzi. Jej charakter musiał być kolorowy i na wskroś nowoczesny. Aby osiągnąć ten efekt strona główna serwisu została wykonana w technologii one-page. Pozwala to na zapoznanie się ze wszystkimi wątkami serwisu na jednej stronie. Wybranie danego działu z menu witryny powoduje płynną animację przesunięcia się strony w wybrane przez użytkownika miejsce. Wszystkie elementy pojawiają się dopiero po przesunięciu witryny w dany segment serwisu. Zwraca to uwagę przeglądającego witrynę na najistotniejsze elementy przedstawione w danym momencie. Animacje i interaktywność witryny powoduje to że strona jest nowoczesna i skutecznie dociera swoja treścią do grupy docelowej. Dobór kolorystyki strony internetowej jest spójny z tworzoną grafiką na potrzeby promocji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Powiązanie witryny z serwisem YouTube

Na potrzeby tego projektu przygotowaliśmy system pozwalający na umieszczanie materiałów opublikowanych w serwisie YouTube. Pozwala to nie obciążać serwera Klienta a ponadto zwiększa liczbę osób oglądających dany film. Materiały video dostępne są na stworzonej przez nas stronie oraz w serwisie YouTube. Administrator podaje wyłącznie adres filmu resztę robi system. Pobierana i publikowana jest ikona przedstawiająca dany materiał filmowy. Obraz video jest w pełni responsywny i skaluje się zarówno pod katem szerokości jak i wysokości. Pozwala to na wygodne zapoznanie się z materiałem video niezależnie od rozdzielczości osoby, która przegląda stronę internetową. Filmy pokazywane są bez rekla m oraz bez propozycji innych filmów na końcu jak to zwykle ma miejsce w serwisie YouTube.

Trzeba też zwrócić uwagę na powiązanie podstron serwisu euculturechallenge.pl, przedstawiającymi materiały video z Social Media. Każdy użytkownik Facebooka, Twittera czy też poczty elektronicznej jest w stanie opublikować treść czy zawiadomić znajomych o treści zawartej na stworzonym przez naszą firmę serwisie. Umożliwia to zwiększenie ilości osób zainteresowanych konkursem.

System głosowania

Strona powstała na potrzeby konkursu, który polegał na przedstawieniu filmów znanych YouTuberów. Opowiadali oni i pokazywali  jak rozumieją Dziedzictwo Kulturowe Europy. Użytkownicy mogli głosować na najlepszy ich zdaniem film. Dzięki powiązaniu witryny internetowej z Facebookiem uruchomiliśmy system do głosowania, który zagwarantował sprawiedliwe i rzeczywiste wyniki. Odpowiednie zabezpieczenie, systemu głosowania, pozwoliło bez żadnych wątpliwości wyłonić zwycięzcę konkursu.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną euculturechallenge.pl, gdzie znajdziecie ciekawe filmy, informacje o YouTuberach oraz wątki dotyczące Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Galeria

Zakres realizacji:
  • Projekt graficzny
  • Kod HTML i CSS
  • Wdrożenie systemu CMS
  • Optymalizacja
  • Filmy instruktażowe
Nasza oferta
Najnowsze aktualności
Adoble Ilustrator Ajax Arkusze CSS Kod HTML Kod jquery PHP 5 Adoble Photoshop Responsive web design Wordpress
Zobacz także inne nasze realizacje
Pokażemy Twoje najlepsze strony!
Zadzwoń: 501 146 031
Najnowsze na stronie
Kilka słów o nas

Projektujemy i tworzymy nowoczesne, responsywne oraz zoptymalizowane strony i sklepy internetowe. Oferujemy: strony www Olsztyn, pozycjonowanie stron, strony internetowe Olsztyn, sklepy internetowe Olsztyn, fotografię na potrzeby stron, szablony allegro.

Szybki kontakt

Estymo
tel.: 501 146 031
tel.: 502 243 838
e-mail: biuro@estymo.pl

Copyright (C) estymo.pl Facebook Twitter Mapa strony Polityka prywatności Realizacja: Estymo